Meble kuchenne

meble kuchenne firmy simpla meble z Lublina

Koszmar jest wtedy, gdy chcesz otworzyć szafkę, ale nie możesz. Bo żeby otworzyć jedną, musisz najpierw otworzyć inną, która pierwszej przeszkadza. Z trzeciej wysypują się garnki, które nie wiadomo w ogóle jak się zmieściły, a czwartej w ogóle nie ma. A być powinna. Kiedy meble kuchenne są dobre? Albo kiedy kuchnia jest wydajna? Wtedy, gdy panuje harmonia, wszystko ma swoje miejsce i wszyscy domownicy te miejsca znają. Meble kuchenne muszą nam pomagać. Podstawą jest dobry projekt – nawet gdy wszystko poukładasz i opanujesz, to bez odpowiedniego ułożenia i wykonania mebli kuchennych, trudno będzie to wszystko utrzymać. A ty, jaką kuchnię chcesz mieć w swoim Domu?

Funkcjonalności

funkcjonalności mebli kuchennych firmy simpla meble z Lublina

Jaką? Z pewnością inteligentną. Taką, która nie tylko nie będzie przeszkadzać, ale również pomoże w codziennym funkcjonowaniu. Taką, w której przyjemnie przebywać. Meble kuchenne to prawdziwa wylęgarnia funkcjonalności. Kuchnia to miejsce, w którym wszelkiego rodzaju systemy i technologie meblowe znajdują poklask jak nigdzie indziej. Zresztą, zobacz sam, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Systemy automatycznego otwierania

Czasy, w których uchwyty były niezbędne do otwierania szafek czy szuflad minęły. Systemy automatycznego otwierania pozwalają dostać się do środka poprzez zwykłe naciśnięcie frontu. Meble kuchenne bez uchwytów prezentują się wspaniale, ale mogą również okazać się pomocne. Możesz mieć pełne ręce roboty – dosłownie i w przenośni. Wystarczy jeden „klik” nogą i już! Twój ulubiony makaron stoi przed Tobą otworem! Co ciekawe, takie systemy stosuje się również do zabudowanych elementów AGD. To znaczy, że lodówki i zmywarki będą współgrać wizualnie z całą resztą – bez uchwytów.

systemy automatycznego otwierania mebli kuchennych simpla meble

Cichy domyk

Czym jest cichy domyk? To po prostu system cichego zamykania szuflad i szafek. Ale popatrzmy na to szerzej. Meble kuchenne wyposażone w cichy domyk to sposób na harmonię w Twojej kuchni. Nawet, gdy zamkniesz szufladę z dużą siłą – nie wywoła to niepotrzebnego hałasu. Oprócz tego, cichy domyk to również dobre ubezpieczenie Twoich mebli kuchennych. Dużo łatwiej je zniszczyć, gdy się nimi trzaska, a cichy domyk temu zapobiega.

system cichego domyku w meblach kuchennych simpla meble

Podnośniki do szafek wiszących

Szafki wiszące to niezbędny element naszych kuchni i przy okazji funkcjonalne wykorzystanie jej powierzchni. Trzymamy w nich zwykle naczynia i talerze. Bardzo ważną częścią szafek wiszących są podnośniki. Utrzymują one w powietrzu otwierane przez nas fronty – to bardzo ułatwia pracę w kuchni. Czasami wystarczające są standardowe podnośniki, otwierające szafkę lekko ponad 90 stopni. Jednak największe wrażenie robią meble kuchenne wyposażone w podnośniki do dwuczęściowych frontów.

podnośniki do szafek wiszących mebli kuchennych simpla meble

System ergonomicznych szuflad

By z sukcesem przechowywać kilogramy zapasów spożywczych, dziesiątki garnków, sztućców i talerzy, nie można polegać na standardowych rozwiązaniach. Szuflady kuchenne i biurowe to dwie różne bajki. Wykorzystuje się w nich metalowe ścianki boczne, które po pierwsze są bardzo wytrzymałe, a po drugie są cieńsze niż ich odpowiedniki z płyty wiórowej. Dzięki temu w szufladzie jest więcej miejsca, a gdy musimy schować gdzieś stertę garnków, liczy się każdy centymetr. Są one również wyposażone w specjalne prowadnice, które ułatwiają otwieranie szuflad – szczególnie tych mocno obciążonych. Genialnym rozwiązaniem jest wieża – czyli wysoka, zamykana szafa złożona od góry do dołu z szuflad. Z nią, Twoje meble kuchenne staną się prawdziwym spożywczym magazynem!

system ergonomicznych szuflad mebli kuchennych simpla meble

Szerokokątne zawiasy

Standardowy kąt otwarcia szafki to 110 stopni. Zwykle to wystarcza, ale Twoje meble kuchenne nie muszą być zwykłe. Zdarzają się sytuacje, gdy szerszy kąt jest przydatny – na przykład przy wieży, o której mówiliśmy wyżej. Szerokokątne zawiasy zapewnią dostęp do Twoich szuflad ze wszystkich stron – z jednego i drugiego boku oraz z przodu. Ich kąt otwarcia to 155 stopni, a to już wystarczy w zupełności.

szerokokątne zawiasy mebli kuchennych simpla meble